Klasy SP-Gim
Kluby i Stowarzyszenia
Ściągnij
Przydatne linki

Począwszy od listopada 2018 do końca stycznia 2019 roku Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach realizuje projekt „Odpowiadamy za odpady” współfinansowany przez Stowarzyszenie Eko-Unia. Dofinansowanie przyznano około 30 organizacjom z całej Polski.

Jego celem jest zwrócić dzieciom oraz dorosłym uwagę na ochronę środowiska , segregacji odpadów i czystości w najbliższej okolicy. Odbiorcy projektu poprzez wspólne działania przyczynią się do czystości okolicy, czystości w szkole i na placu zabaw obok szkoły,  właściwej segregacji odpadów oraz zaangażowaniu w zbiórki publiczne na rzecz niepełnosprawnych chłopców z Domu Pomocy Społecznej, zbiórki plastikowych nakrętek  oraz karmy dla schroniska dla psów. Ponadto, uczestnicy projektu zajmują się przygotowaniem plakatów oraz prezentacji na temat segregacji odpadów, dbałością o wygląd otoczenia szkolnego i całej miejscowości.

Ewa Witczak (prezes Stowarzyszenia): „Istotę projektu stanowi wzbudzenie odpowiedzialności naszej małej społeczności za ekologię, rozwój społeczny i ekonomiczny możliwy dzięki współdziałaniu.”