Napisz do nas
Strona główna
Kadra
Klasy SP
Zajęcia pozalekcyjne
Kluby i Stowarzyszenia
Ściągnij
Ogłoszenia
Galeria
Księga gości
Przydatne linki

 

Ogłoszenia Aktualności Sprawy różne

W przeddzień Wigilii 2019 dowieziono nam zamówione krzesła do pracowni komputerowej. Krzesła zakupiono w ramach projektu "Funkcjonalna pracownia komputerowa", który dofinansowała kwotą 3000 zł Fundacja Banku PKO. Stowarzyszenie przekazało także 1000 zł na ten cel. (Koszt całkowity 4000 zł). Dyrektor szkoły zadbał także o to, aby ściany zostały odmalowane. W rezultacie pracownia wygląda dużo lepiej i funkcjonalniej. Dziękujemy Fundacji PKO - naszemu darczyńcy, że wspólnie mogliśmy doprowadzić pracownię do dużo lepszego stanu.

Kolonie letnie w Bialym Dunajcu

W dniach 6-14 lipca, 23 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w koloniach letnich w Białym Dunajcu, zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym w Łuszczanowie. Dzieci miały bardzo bogaty program pobytu i skorzystały z wielu atrakcji turystycznych. Już w drodze na kolonie uczniowie zwiedzili Sky Tower we Wrocławiu. Jeden dzień był poświęcony na zwiedzanie Krakowa, natomiast resztę czasu uczniowie spędzili w górach. Poza spacerami na Krupówkach , byli na Gubałówce, skąd podziwiali panoramę Tatr, wjechali też wyciągiem na skocznię narciarską, spacerowali w pięknej Dolinie Kościeliska. Dwukrotnie "zaliczyli" termy w Zakopanem i w Szaflarach. Byli też w Pieninach, gdzie płynęli przełomem Dunajca. W drodze powrotnej koloniści wstąpili na Jasną Górę w Częstochowie. Czas kolonii dostarczył nie tylko wielu wrażeń i przeżyć ale też sprzyjał zawiązywaniu nowych znajomości a nawet przyjaźni. Kolejny raz nastąpiła integracja naszych uczniów z uczniami Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie. Przez dziewięć dni pobytu na koloniach opiekę nad dziećmi pełniły panie: Katarzyna Garbaciak i Barbara Furmankiewicz.

 

„Otwórz drzwi teatru i wzrastaj jako Polak”
to nazwa projektu, który prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach
od listopada 2018 do końca maja 2019 roku.

Projekt obejmuje wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Broniszewicach i ma za cel zachęcić młodych do poznania teatru, sztuki teatralnej oraz do rozwijania się pod kątem kultury i patriotyzmu.
Do tej pory odbyły się już trzy wyjazdy do teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz A. Fredry w Gnieźnie. W przygotowaniu są już następne. Każda sztuka jest dobierana do wieku uczestników, tak aby młody widz był w stanie dostrzec i zrozumieć ją w pełni, a następnie przelać spostrzeżenia na papier w formie obrazu lub osobistej recenzji. Projekt jest pozytywnie postrzegany w środowisku szkolnym ze względu na wartość jaką niesie ale i możliwość bezpłatnego skorzystania przez uczestników. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu środków finansowych Fundacji PZU, wsparciu Gminy Czermin oraz samego Stowarzyszenia. „To właśnie Fundacja PZU była inicjatorem akcji i wśród wielu propozycji wybrała właśnie naszą”, mówi Ewa Witczak- prezes Stowarzyszenia. „Projekt jest niezwykłą szansą, aby młodzi ludzie obcowali z kulturą przez duże K, a tym samym rozszerzyli swoje horyzonty poznawcze.”

Konkurs pięknego czytania 2018r.

W etapie gminnym udział wzięli: Mateusz Witczak, Emilia Kaczmarek, Szymon Stanisławski, Oliwia Szmytkowska, Matylda Rauhut. Do etapu powiatowego przeszli Mateusz Witczak i Emilia Kaczmarek, z których Emilia- została wyróżniona.

Dnia 3 października 2017 roku
odbył się tradycyjny wyjazd uczniów II i III klasy gimnazjum z Czermina i Broniszewic na Jasną Górę w Częstochowie. W Jubileuszowym Roku (300 rocznica koronacji obrazu) młodzież wzięła udział we Mszy świętej, w której modliła się w intencji wszystkich uczniów ze swoich szkół. Następnie po krótkiej przerwie na posiłek zwiedzono Muzeum 600 – lecia, Skarbiec, Arsenał. Niestety ze względu na remont nie udało się wejść do Bastionu św. Rocha .
Zobacz zdjęcia>>>

41. BIEG MAĆKA – BIEGI SZKOLNE

KOŹMIN WLKP., 07.10.2017 r.

Dnia 7 października br. w Koźminie Wlkp. odbył się 41. Bieg Maćka w ramach, którego rozegrane zostały biegi dla młodzieży szkolnej. Troje uczniów z Gimnazjum w Broniszewicach reprezentowało szkołę i gminę w tych zawodach. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 900 m, natomiast chłopcy biegali na 1500 m. Wszystkie biegi odbywały się ulicami miasta. Każdy zawodnik rywalizował  tylko z dziećmi w swoim roczniku. Uczestnicy biegu na mecie dostawali pamiątkowe medale, ponadto osoby zajmujące miejsca 1-3 otrzymały puchar i nagrody rzeczowe. Na zakończenie zawodów spośród wszystkich uczestników losowane były dodatkowe nagrody rzeczowe. Opiekunem grupy była patrycja Kruchowska-Wojcieszak.

Klasyfikacja końcowa poszczególnych biegów:

·         Dziewczęta rocznik 2003 –  4 miejsce – Alicja Grzybowska

·         Chłopcy rocznik 2003 – 2 miejsce – Kacper Banaszak

   - 4 miejsce – Mikołaj Janik

 

XXII MEMORIAŁ IM.PROF. BERNARDA KOBIELSKIEGO

MISTRZOSTWA POWIATÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE 

ŻERKÓW, 26.09.2017 r.

Dnia 26 września br. w Żerkowie odbył się XXII Memoriał im. prof. Bernarda Kobielskiego w lekkoatletyce. Naszą gminę reprezentowała pięcioosobowa grupa z gimnazjum w Broniszewicach. Szkoła w Broniszewicach zdobyła 60 punktów co pozwoliło nam uplasować się w czołówce najlepszych szkół województwa wielkopolskiego. Dwóch zawodników podczas zawodów poprawiło swoje rekordy życiowe – Kacper Banaszak w biegu na 600 m oraz Jakub Jakubowski w skoku wzwyż. Opiekunem grupy była Patrycja Kruchowska-Wojcieszak.Indywidualne sukcesy naszych uczniów:

Gimnazjum w Broniszewicach:

2 miejsce

Kacper Banaszak (2003) - 600 m - 1.31,59 s. – 17 punktów

4 miejsce

Alicja Grzybowska (2003) - 1000 m - 3.21,16 s. – 13 punktów
6 miejsce
Jakub Jakubowski (2003) – skok wzwyż – 150 cm – 11 punktów
7 miejsce
Zuzanna Durska (2003) – pchnięcie kulą – 8,28 m – 10 punktów
8 miejsce
Mikołaj Janik (2003) – 1000 m – 3.04,46 s. – 9 punktów

 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE GOLENIÓW, 10.09.2017 r.

Dnia 10 września br. trójka uczniów Gimnazjum w Broniszewicach, w barwach powiatowego klubu sportowego
LKS OSiR Pleszew reprezentował nas podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce. Były 
to zawody na najwyższym szczeblu rywalizacji w naszym kraju dla tej grupy wiekowej. W kategorii młodzików rywalizują zawodnicy urodzeni w latach 2002-2003. Nasi zawodnicy są w tej młodszej grupie, także w przyszłym roku będą mogli także wziąć udział w ww. zawodach. Kacper Banaszak i Mikołaj Janik znacznie poprawili rekordy życiowe podczas swoich biegów w Goleniowie, a Alicja Grzybowska bardzo się do niego zbliżyła. Były to bardzo udane zawody dla naszych biegaczy, pokazały one, że jesteśmy w czołówce międzywojewódzkiej i możemy rywalizować z najlepszymi zawodnikami 
w kraju. Opiekunami na zawodach byli trenerzy: Patrycja Kruchowska-Wojcieszak oraz Bernard Woźniak.

 

Indywidualne sukcesy naszych uczniów:

·         Gimnazjum w Broniszewicach:

Alicja Grzybowska – bieg na 1000 m – 12 miejsce – czas  3.19,93 s  (PB)

Kacper Banaszak – bieg na 1000 m – 5 miejsce – czas 2.52,75 s (PB)

Mikołaj Janik– bieg na 2000 m – 3 miejsce – czas 6.34,70 s (PB)

IV Powiatowe Zawody Matematyczne Zobacz zdjęcia>>>

Już po raz czwarty w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Broniszewicach odbyły się Zawody Matematyczne dla uczniów klas I i II gimnazjum. Jak zwykle nad całością czuwała Agnieszka Rorot – Baran. To ona ułożyła zadania i przygotowała zawody.
W tym roku udział wzięło 30 uczniów z 11 gimnazjów powiatu pleszewskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Po zmaganiach z matematyką uczniowie zostali zaproszeni na obiad a następnie obejrzeli film. W tym czasie komisja sprawdzała rozwiązania.
Najlepszą okazała się Izabela Furmankiewicz z Gimnazjum nr 1 w Pleszewie, drugie miejsce zajął Łukasz Sobczak z Gimnazjum w Taczanowie Drugim, a trzecie miejsce ex eqo zajęły: Barbara Janiak z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie oraz Wiktoria Przywarciak z Gimnazjum nr 1 w Pleszewie.
Po zliczeniu wszystkich punktów najlepszą szkołą okazało się Gimnazjum nr 1 w Pleszewie zdobywając 80 punktów, drugie miejsce zajęło Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie, a trzecie Gimnazjum w Broniszewicach.

Wszystkich pasjonatów matematyki zapraszamy w przyszłym roku.

 

Nasi zwycięzcy
Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej  wraz wychowawczynią Iwoną Twardowską wygrali konkurs na zielnik ogłoszony przez MiniEuroland w Kłodzku pod honorowym patronatem MEN. W projekt zaangażowani byli również rodzice. Choć konkurencja była bardzo silna i jury miało nie lada problem z wyborem 2 najlepszych z ponad 500 prac klasowych nadesłanych z całej Polski, to zadanie okazało się wielkim sukcesem. Uczniowie wykonali bardzo oryginalny zielnik ,,Drzewa i krzewy naszej okolicy w różnych porach roku" Oprócz typowych kart z suszonymi liśćmi, przedstawiono je różnymi, bardzo oryginalnymi technikami plastycznymi. W projekt zaangażowani  też byli rodzice, ciekawie i kreatywnie spędzając z pociechami jesienne popołudnia i wieczory. Dzięki temu wszyscy pojadą w czerwcu na wygraną, edukacyjno-rekreacyjną  wycieczkę do Parku Miniatur MiniEuroland w Kłodzku.Już nie mogą się doczekać.

W dniu 15.11.2016 r. na zaproszenie pani Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak wygłosiła wykład
pani lek. med. Małgorzata Nowak.
Tematem prelekcji był wpływ aktywności fizycznej na organizm młodego człowieka.
Omówione podczas spotkania były aspekty związane ze zdrowym stylem życia, odżywianiem,
sportem oraz odpowiednim przygotowaniem do aktywności.
Referatu pani doktor wysłuchały klasy IV-VI oraz I-III gimnazjum. Kliknij na fotkę, żeby zobaczyć więcej:)

 

Dnia 8 listopada 2016 roku grupa 50 uczniów Gimnazjum z Broniszewic i Czermina brała udział w tradycyjnym corocznym wyjeździe na Jasną Górę do Częstochowy. O godzinie 11.00 młodzież uczestniczyła we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski, gdzie obecnie obchodzona jest 300 rocznica koronacji obrazu. Następnie zwiedzali jasnogórski klasztor, szczególnie Bastion św. Rocha, a w nim wystawy: „Bogurodzica, Splendor Rzeczypospolitej Obojga Narodów”, „Narodowy zryw „Solidarności” w wotach pielgrzymów jasnogórskich”, „Ojczyzno ma – Polskie drogi do wolności” oraz pamiątki po ofiarach katastrofy Smoleńskiej. Uczniowie z Gimnazjum w Broniszewicach im. Noblistów Polskich mieli okazję zobaczyć oryginalną nagrodę Nobla prezydenta Lecha Wałęsy, która znajduje się na Jasnej Górze.
Mariusz Mańczak

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA (31.06.2016r.)

Zespól Szkół Publicznych w Broniszewicach, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2014 roku poz. 1146, ze zm.), ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego, występującego pod roboczą nazwą „Rozwój infrastruktury wzmacniającej sprawność fizyczną uczniów ważnym elementem interdyscyplinarnego rozwoju ucznia” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 , konkurs Nr RPWP.09.03.03-IZ-00-30-001/16, Oś priorytetowa 9, Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, Działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej Poddziałanie 9.3.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej

Pliki do Pobrania:

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA (27.06.2016r.)

 

Zespól Szkół Publicznych w Broniszewicach, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2014 roku poz. 1146, ze zm.), ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego, występującego pod roboczą nazwą „Realizacja projektu aktywnej nauki przedmiotów matematyczno - fizyczno – przyrodniczych” realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Konkurs zamknięty nr: RPWP.08.01.02-IZ-00-30-001/16; Oś Priorytetowa 8; Edukacja Działanie 8.1 „Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej” Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne

Pliki do Pobrania:

 

10 czerwca 2016r. uczniowie klasy drugiej gościli w Urzędzie Gminy Czermin

Była to wycieczka edukacyjna. Celem było poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania samorządu gminy oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem referatów.
Uczniowie dowiedzieli się, jakie sprawy mogą załatwić w poszczególnych referatach.
Zastępca Wójta Pani Marietta Cierniach powitała nas bardzo serdecznie
i w sali posiedzeń rady gminy opowiedziała nam o działalności urzędu,
zadaniach samorządu oraz odpowiedziała na wszystkie pytania.
Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wójt, który był zainteresowany, jakie oczekiwania mają młodzi mieszkańcy. Wywiązała się ciekawa dyskusja. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni
po wszystkich budynkach urzędu.

W imieniu uczniów serdecznie dziękuję
Pani Marietcie Cierniak za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas:)

GaleriaSS

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKA
Pierwszoklasiści szkoły podstawowej poznali już wszystkie litery, dlatego pora, aby stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. 12 kwietnia odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Najpierw „maluchy” obejrzeli scenki inmspirowane utworami polskich pisarzy: J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące bohaterów baśni. Po wysłuchaniu  „Skargi książki”, która została zniszczona przez niedbałych czytelników pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po czym Dyrektor pasował każdego na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplom, zakładkę do książki i książeczkę.
Pani Kamilia Wojcieszak (opiekun biblioteki w tym roku szkolnym) dziękuje uczniom klasy III szkoły podstawowej, klasy I i III gimnazjum, którzy pomogli przygotować tę uroczystość.

Galeria>>>

9 marca w Zespole Szkół Publicznych w Broniszewicach już po raz trzeci odbyły się Powiatowe Zawody Matematyczne dla uczniów klas I i II gimnazjum. Młodzi matematycy zmagali się z 10 zadaniami zamkniętymi i 5 zadaniami otwartymi, walczyli o tytuł najlepszej szkoły oraz nagrody indywidualne. Do udziału w zawodach zgłosiło się 10 szkół z terenu powiatu. Przebieg konkursu koordynowała jego organizatorka Agnieszka Rorot - Baran, która również była autorką zadań. W skład komisji konkursowej weszły: Teresa Zielińska, Iwona Wabińska, Anita Kaczmarek, Agnieszka Rorot - Baran.
Komisja miała nielada zadanie, gdyż uczniowie mają różne sposoby myślenia, musiała przy niektórych zadaniach mocno się zastanowić nad tokiem rozumowania konkursowiczów.

Jedno z zadań brzmiało następująco: Pewna liczba dwucyfrowa ma tę własność, że jeśli między jej dwiema cyframi postawić przecinek, to powstanie liczba równa jednej czwartej sumy obu jej cyfr. Jaka to wyjściowa liczba?

 Pierwsze miejsce zajęła Zofia Kubiak z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie, drugie miejsce Jakub Kornaga z ZSP nr 3 w Pleszewie, a trzecie Zuzanna Stróżyk z ZSP nr 2 w Pleszewie.

Tytuł najlepszej szkoły zdobyło Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie.
Organizatorka serdecznie dziękuje nauczycielkom pracującym w komisji.

 

V POWIATOWY TURNIEJ EKONOMICZNO-JĘZYKOWY
ZESPÓŁ SZKÓŁ W BRONISZEWICACH
ORGANIZATOR EWA WITCZAK

GALERIA>>>


W dniu 3 marca 2016 r. przeprowadzony został V Powiatowy Turniej Ekonomiczno-Językowy dla szkół podstawowych powiatu pleszewskiego w Zespole Szkół w Broniszewicach. Zgromadził 25 uczestników z 9 szkół, którzy mieli za zadanie napisać obszerny test obejmujący zagadnienia ekonomiczne o raz słownictwo i gramatykę angielską. Dzięki sponsorom: Urzędowi Gminy Czermin, Bankowi Spółdzielczemu, Wydawnictwu Macmillan oraz patronowi medialnemu tygodnikowi „Życie Pleszewa” przygotowano nagrody dla 10 najlepszych zawodników oraz puchar dla zwycięskiej szkoły. Wartość nagród to około 1000 zł.
Nagrodzeni to:
Zwycięska drużyna szkolna z Tomic
Nagrody indywidualne:
I miejsce Celestyna Łuczak – ZSP Czermin
II miejsce Bartosz Matuszewski – ZSP Tomice
III miejsce Damian Szczap  - ZSP Kwileń
IV miejsce Aleksandra Gmyrek – ZSP Kwileń
V miejsce Iga Włodarek  - ZSP Tomice
VI miejsce Dawid Frankowiak – ZSP Tomice
VII miejsce Aleksandra Ślusarczyk – ZSP Broniszewice
VIII miejsce Maksymilian Grzegorczyk – ZSP Kowalew
IX miejsce Miłosz Matłoka – ZSP nr 2 Pleszew
X miejsce Jakub Urbaniak – ZSP nr 2 Pleszew
Opiekunowie to: Ewa Witczak, Iwona Frąckowiak, Marta Jarzębska, Łukasz Pabisiak, O. But-Będzieszak, J. Mikołajczak Jagiołka, P. Mikołajczyk, A. Maruszewski, M. Owczarek, P. Jezierska

Opiekunowie wspólnie tworzyli komisję konkursową.

Mikołajowa szkoła
Dwunastu dzielnych i zdolnych uczestników z klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Broniszewicach zaprezentowało swoje umiejętności w dniu 4 grudnia podczas Mikołajkowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanego przez nauczycielkę języka angielskiego Ewę Witczak. Uczestnicy wykonali w sumie 8 piosenek w języku angielskim o różnej tematyce i różnym poziomie trudności.
Występowali: Katarzyna Filipiak, Nikola Wach, Aleksandra Durska, Aleksandra Ślusarczyk, Kevin Kaczmarek, Agnieszka Guz, Aleksandra Janecka, Karolina Jachowicz, Zuzanna i Karolina Kowalskie, Martyna Szymczak, Wiktoria Dobrowolska. Po obradach jury oceniającego muzykalność, przygotowanie, prezentację i ogólne wrażenie ogłoszono, że:
1 miejsce zajęła Aleksandra Ślusarczyk
2 miejsce zajęły Wiktoria Dobrowolska i Martyna Szymczak,
3 miejsce zajęła Aleksandra Durska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci nagrody specjalne.

 

Przez cztery tygodnie uczniowie rozwiązywali SUDOKU. 21 października odbył się klasowy konkurs rozwiązywania SUDOKU. Z każdej klasy zostali wyłonieni najlepsi, którzy rozwiązali prawidłowo SUDOKU w najkrótszym czasie – po 3 reprezentantów z każdej klasy.

23 października odbył się szkolny konkurs SUDOKU. Najlepszym okazał się Karol Jachowicz z klasy I, rozwiązał SUDOKU w czasie 5 minut 21 sekund. Otrzymał tytuł MISTRZA SUDOKU. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Duszczak z klasy III, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Glinkowska z klasy I. 

Kilka ciekawych wydarzeń w ostatnim czasie odbyło się z udziałem klasy trzeciej gimnazjum:
ognisko, udział w Dniach Rzemiosła w Pleszewie i wycieczka do Częstochowy.

Dnia 16 października 2015 roku w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II, młodzież gimnazjalna z Czermina i Broniszewic udała się w coroczną pielgrzymko-wycieczkę do Częstochowy na Jasną Górę. Młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu matki Bożej Królowej Polski, następnie zwiedzili klasztor jasnogórski o.o. Paulinów:
- skarbiec i Muzeum 600-lecia
- Bastion św. Rocha – Skarbiec Pamięci Narodu, a w nim następujące wystawy: „Bogurodzica. Splendor Rzeczpospolitej Obojga Narodów”„Narodziny zrywu „Solidarności” w wotach pielgrzymów jasnogórskich”
(między innymi nagrodę Nobla prezydenta Lecha Wałęsy) „Ojczyzno ma – Polskie drogi do wolności”,
„Pamiątki po ofiarach katastrofy w Smoleńsku”
Był też czas na wspólny posiłek, rozmowy,
nawiązanie nowych znajomości i integrację młodzieży z obydwu gimnazjów.
Wyjazd zorganizowali wychowawcy: Mariusz Mańczak, Ewa Witczak i Paweł Kaczmarek. 

W dniu 19 września 2015 roku w Centrum Józefologicznym w Kaliszu miało miejsce ogłoszenie wyników IV Edycji Konkursu z Historii Kościoła – „Poznaj Przeszłość Diecezji Kaliskiej 2015”, organizowanego przez Kurię Diecezji Kaliskiej i Wydział Katechetyczny w Kaliszu. Celem konkursu jest upamiętnienie osób, miejsc i wydarzeń powiązanych z terenem diecezji kaliskiej, a także zainteresowanie młodzieży historią parafii oraz rozwijanie postaw patriotycznych. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uświetnił swoją obecnością bp Stanisław Napierała.
Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło 300 prac przygotowanych przez uczniów z 70 szkół z terenu diecezji kaliskiej, między innymi po 2 prace z Gimnazjum w Czerminie i Gimnazjum w Broniszewicach.
Prace oceniali: ks. prof. dr hab. Michał Kieling, ks. dr Jacek Plota, ks. dr Krzysztof Kowalik, ks. dr Jarosław Powąska – dyrektor Wydziału Katechetycznego w Kaliszu, Jerzy Aleksander Splitt – dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, dr Marek Kozłowski – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu oraz ks. dr Sławomir Kęszka – pomysłodawca i główny organizator konkursu.
Miłą niespodzianką było zdobycie trzech pierwszych miejsc w kategorii szkół gimnazjalnych przez uczniów dekanatu czermińskiego:
Miejsce I zdobyła Katarzyna Marciniak , uczennica Gimnazjum w Czerminie pracą „Tu wszystko się zaczęło …” opisując historię parafii w Czerminie. Miejsce II zdobyli trzej uczniowie Gimnazjum w Czerminie: Ernest Andrzejak, Marek Szczap i Konrad Staszak pracą „Kustosz sanktuarium żegocińskiej Pani ks. Prałat Czesław Wojciechowski”. Natomiast III miejsce przypadło pracy przygotowanej przez uczennice Gimnazjum w Broniszewicach Mariannie Mańczak i Martynie Półtorak „Źródło, które tryska modlitwą, miłością i pracą” opisującą Dom Sióstr Dominikanek w Broniszewicach. Uznanie zdobyła również praca Sandry Ciesielskiej, Gimnazjum w Broniszewicach pt.”Prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba – biskup z Wieczyna”.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki.

Mariusz Mańczak

W dniu 14.09.2015 w szkole odbyło sie spotkanie z panią Magdaleną Spychaj i jej kolegą z Ghany.
Podczas godzinnych zajęć zaprezentowali dzieciom i młodzieży muzykę, śpiew i taniec afrykański,
zachęcając ich tym samym do uczestniczenia w projekcie: Teatr społecznie użyteczny.

Dnia 16 marca 2015 r. już po raz drugi w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Broniszewicach odbyły się Powiatowe Zawody Matematyczne dla uczniów klas I i II. Uczniowie z 12 szkół powiatu pleszewskiego przystąpili do konkursu,
który składał się z dwóch etapów: testu zawierającego 10 zadań zamkniętych oraz części otwartej, w skład której wchodziło 5 zadań. Zadania, jak w roku ubiegłym,układała Agnieszka Rorot – Baran. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele: Agnieszka Rorot – Baran – przewodnicząca, członkowie: Teresa Zielińska, Iwona Wabińska, Anita Kaczmarek.

 Po sprawdzeniu zadań konkursowych najlepszymi uczniami okazali się:

 I miejsce
ex aequo Jakub Kujawiński – Gimnazjum nr 1 w Pleszewie oraz Adam Zacharczuk – Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie,

 II miejsce
Dawid Królak – Gimnazjum nr 3 w Pleszewie.

 Po zliczeniu wszystkich punktów najlepszą szkołą okazało się Gimnazjum Dwujęzyczne im. Stanisława Staszica w Pleszewie, na drugim miejscu Gimnazjum nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie.

Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Stencel, Daniel Duszczak oraz Martyna Półtorak.

Maciej zdobył 19 pkt. i stanął na 5 miejscu poza podium, Daniel 18,5 pkt. i zajął 6 miejsce,
a Martyna 14 pkt. i zajęła 12 miejsce.

Łącznie wylądowaliśmy na 4 miejscu w klasyfikacji wszystkich szkół. Super!

 

 

 

Z ŻYCIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W BRONISZEWICACH
Rok szkolny 2013-2014

Pracę Samorządu Uczniowskiego (SU) Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Broniszewicach rozpoczęliśmy wyborami władz oraz opiekuna.  Uczniowie spośród swojej braci wybrali Michalinę Potocką jako przewodniczącą, Norbert Szóstak został zastępcą. Pozostali członkowie zarządu: Patrycja Winkowska, Marianna Mańczak, Marek Korzeniewski i Igor Twardowski. Opiekunem samorządu wybrano Panią Alinę Łuczak. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem pracy w tym roku szkolnym >>>>

14 listopada 2013 roku obchodziliśmy "Dzień Kota", czyli tradycyjne otrzęsiny klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zostali poddani różnym próbom sprawnościowym i umysłowym, a po wypiciu super smacznego;) eliksiru złożyli oficjalne ślubowanie i otrzymali dyplomy gimnazjalisty.Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania
prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję
zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność
indywidualną i wolny wybór jednostki.
Nie istnieje produkt spożywczy, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki
odżywcze w odpowiednich, potrzebnych dla organizmu ilościach. Tylko wykorzystanie
wielu różnych produktów pozwala na właściwe zbilansowanie diety.
Produkty spożywcze można podzielić na 5 grup, zawartych w Piramidzie Zdrowego
Żywienia, opracowanej w Polsce w Instytucie Żywności i Żywienia.

Wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony programu www.trzymajforme.pl