Klasy SP
Konsultacje
Ściągnij

P S Y C H O L O G

Nasza szkoła realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "SZTUKA EMOCJI". W projekcie wezmą udział uczniowie grupy psychLOGICZNI prowadzoną przez szkolnego psychologa A. Maczkę-Wolińską, która wraz z p. Patrycją Wieruszewską jest koordynatorem projektu. Projekt polega na tym, że od października uczniowie zaprezentują jedną z emocji wyrażoną poprzez wybrany rodzaj sztuki np. taniec, rzeźba, malarstwo, teatr itp. >>>Zobacz plakat<<<

Drodzy uczniowie
Z jakimi sprawami możecie zwracać się do psychologa szkolnego?
Do psychologa szkolnego możecie zwracać się z różnymi sprawami a mianowicie, mogą to być wszelkie sprawy związane ze szkołą, mogą to także być sprawy związane z relacjami  z rówieśnikami lub problemy domowe.
Do psychologa szkolnego możecie przyjść  w godzinach jego pracy : wtorek  od 8.00-12.30 lub w czwartek od 10.00-15.00. Aby skorzystać z wizyty u psychologa szkolnego  nie potrzebujesz mieć zgody rodzica czy opiekuna.
Co jest bardzo istotne!!!
Każdego psychologa zobowiązuje tajemnica zawodowa, zatem nie musisz obawiać się, ponieważ to o czym rozmawiacie pozostaje pomiędzy Tobą a psychologiem. Jednakże jeżeli psycholog uzna, że sprawa jest na tyle poważna, że zagraża Twojemu  bezpieczeństwu, zdrowiu lub życiu, wówczas powinien powiadomić rodziców lub opiekunów o samopoczuciu dziecka bez podawania szczegółów Waszej rozmowy.
Podczas wizyty u psychologa nie musisz się obawiać czy stresować, ponieważ spotkanie z psychologiem ma na celu przede wszystkim pomóc Tobie w poradzeniu sobie z sytuacją, która jest dla Ciebie trudna lub stresująca.
Możesz również skorzystać z pomocy psychologa pracującego w poradni (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pleszewie ul. Słowackiego 14, 63-300 Pleszew, Tel. 62 742 16 55) jednakże wówczas potrzebna jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Szanowni Rodzice
Psycholog szkolny  zatrudniony w szkole  chętnie współpracuje również z Wami, ponadto wspiera Was w sytuacjach dla Państwa trudnych dotyczących relacji Państwa z Waszymi dziećmi, zatem jeżeli:
-potrzebujecie wsparcia w konflikcie z Waszymi dziećmi,
-nie panujecie nad własnymi emocjami ,
-niepokoją Was zachowania Waszych dzieci,
-lub w innej sprawie, w której może pomóc psycholog szkolny
wówczas mogą Państwo skontaktować się z psychologiem zatrudnionym w szkole.
A.M-W. - psycholog